Gyvenimas be nuodėmių

October 15, 2017

 

Nuodėmės vertas desertas. Saldi nuodėmė. Pyragaičiai verti nuodėmės. Cukinijų apkepas be nuodėmės. Saldumynai be nuodėmės. Desertas “be kaltės jausmo”.
Kas darosi? Kodėl maistas negali būti tik maistas? Kodėl angliavandeniai nebėra angliavandeniai? Kada jie tapo “nuodėmėmis” ir “kaltės jausmais” ir ką tai reiškia mums, paprastiems “nusidėjėliams”? 
Mano nuomone, tai, kad mes nustojome į maistą žiūrėti kaip į elementarų energijos ir maistinių medžiagų šaltinį ir pradėjome jį skirstyti į “nuodėmingą” ir “nekaltą” suteikia mums tik dar daugiau streso, kurio ir taip pakanka.
Juk valgymas yra natūralių fiziologinių poreikų patenkinimas, toks pat kaip kvėpavimas. 
Ką gero duoda kaltės jausmas persivalgius? Nieko, tik dar didesnį nusivylimą savimi ir savo “valia”. 
Ką gero duoda nuolatinis didžiavimasis tuo, kad atsilaikei “pagundai”? Geriausiu atveju - nieko, blogiausiu - gali išsivystyti neurozės ir iškreiptas savo vertės suvokimas, kai ji imama matuoti nesuvalgytais pyragaičiais.

Šiandien sekmadienis. Todėl siūlau simboliškai atleisti sau visas nuodėmes ir nuo dabar į maistą žiurėti kaip į baltymus, angliavandenius ir riebalus; kaip į mums būtinus vitaminus ir mineralus; kaip į energijos šaltinį ir degalus mūsų varikliams; kaip į malonius pasisėdėjimus su draugais, kur nėra raginimų valgyti be saiko, bet ir nėra baimės "nusidėti".
Atsisakykime produktų su sunkiai ištariamais ingredientais ir E raidėmis ant pakuočių ne todėl, kad negalima, o todėl, kad nenoriu. Todėl, kad noriu to, kas man geriausia ir ne mažiau.
Ir galų gale, taikykime 80/20 taisyklę, kai 80% laiko valgau ir gyvenu kiek įmanoma sveikiau, bet nesuku sau galvos dėl likusių 20%, kurie “atsitinka”. Ir niekada tų 20% nevadinkime nuodėme.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

Tarptautinė kavos diena

October 1, 2017

1/1
Please reload

Recent Posts

February 1, 2019

May 22, 2018

March 30, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Mitybos Džiunglės
  • Mitybos Džiunglės
Lithuania

Tel : +370 637 22466

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now